It was a good one, the 2014.

A že bol dobrý, 2014.

Myslím, že tá veta stačí. Od rána sa snažím napísať článok o tomto roku, zapísať si momenty a pocity, ktoré stáli za to. No celé by to bolo nasilu. 2014 bol skutočne ten najlepší doposiaľ, ale nie tak pre zážitky či precestované miesta - toho príliš nebolo. Skôr niečo ako, nazvime to, osobný vývin. Alebo akési objavovanie vlastnej osobnosti. Asi zniem ako uletený člen #NewAge doby. Ale to nie som. Som len veľmi spokojná s tým, čo mi tento rok ponúkol, či v podobe kníh, či v podobe hudby a filmu alebo jednoduchých myšlienok. Skutočne som sa s vami chcela podeliť o tie najmilšie zážitky, drobnosti, ktoré sa mi prihodili, ale štyri hodiny som nevedela nájsť správnu formuláciu slov. A tak si začínam myslieť, že to snáď boli také magické chvíle, že jednoducho nie sú správne slová na to, aby som vám ich opísala tak, aby ste to cez ne "cítili." Stručne vám prezradím, že za tých dvanásť mesiacov som sa občas cítila ako princezná, niekedy ako hippík vzdialený celému spoločenskému systému, no a potom boli aj chvíle kedy zo mňa jednoducho bola len dcéra, kamarátka či smutná zlomená duša. To je, drahí, čaro života. Určite ho poznáte. Chcem len povedať, bolo to fajn. Bolo to vyvážené a nové.

Je tu však jedna vec, ktorú by som rada zaznačila. Chcem si pripomenúť a predstaviť vám dušičku, ktorá našej rodine túto jeseň odletela niekam do neznáma. Do neba? Myslím. Osobne týchto 365 dní venujem jemu, nášmu psovi, ktorý si odžil nádherných 12 rokov bláznovstiev. Bol to priateľ s obrovskou psou osobnosťou.

Som za tento rok vďačná. Za tento blog tiež. Hoci neprispievam veľa, pár čitateľov sem občas zavíta. Celková návštevnosť od založenia blogu prekročila 10 000 a členov-čitateľov je už 17, čo je pri mojej neaktívnosti skutočne nepochopiteľné. Ďakujem.

A... áno! 2015-tka už vytláča 2014-tku z kalendára. K nej len toľko, že tentokrát ju budem vítať pokojne a bez očakávaní, tak prirodzene. Nevkladám do nej žiadne nádeje, pretože nemám na to dôvod a ani ju neprosím, aby bola lepšia, lebo ja verím tomu, že budem. Teším sa ako sa z nás stanú priateľky. Čo vy? Ako ju privítate? Prajem vám, aby bola úplne podľa vašich predstáv. Krásny, úspešný a predovšetkým šťastný nový rok!

Vaša V.
x


1 komentár:

Thank you for typing decent comments. Have a lovely day !